Apie mus

Mes esame lietuviška grupė, renkanti, filtruojanti ir skleidžianti informaciją apie įvykius Ukrainoje. Susibūrėme Facebook socialiniame tinkle.

Ukrainos įvykiais ėmėme aktyviai domėtis dar tuo metu, kai kilo Euromaidanas (2013 pabaigoje), tad per ilgą laiką išmokome atrasti pirminius informacijos šaltinius, sukaupėme ir patirties, leidžiančios atsirinkti, kur dezinformacija, o kur – patikimesni duomenys.

Esame pakankamai skirtingo amžiaus ir įvairių profesijų žmonės iš skirtingų Lietuvos regionų – ir iš didesnių miestų, ir iš mažų miestelių. Ukrainos įvykiai mus užkabino nuo pat Maidano pradžios.

Lietuvos Nepriklausomybės tvėrimo patirtys prieš ketvirtį amžiaus mums niekaip neleidžia likti abejingais Ukrainoje keliamo košmaro stebėtojais.

Dirbame laisvalaikiu, iš idėjos, iš įdomumo ir tiesiog todėl, kad Ukraina – vos už kelių šimtų kilometrų nuo Lietuvos. Pakankamai arti, kad mums žinios apie Ukrainą būtų degančiai svarbios.

Manome, kad tiksli ir patikima informacija apie Ukrainą yra būtina ir Lietuvai, ir pasauliui, todėl stengiamės ją gerai filtruoti nuo dezinformacijos, o kartu – ir kuo operatyviau pateikti.

Didžioji dalis mūsų skelbiamų naujienų – tai išverstos Dmitry Tymchuk žinios ir straipsniai iš Ukrainos bei Rusijos žiniasklaidos. Kai randame pasitikėjimą keliančių žinių, naudojamės ir kitais šaltiniais. Kai kuriais atvejais, atradę įdomesnę informaciją, parašome vieną-kitą straipsnį ir patys.

Šiuo metu dirbame dviem kryptim: viena vertus, atrenkame ir verčiame straipsnius apie Ukrainą į lietuvių kalbą – Lietuvai. Taip pat, verčiame bei platiname ir straipsnius apie Ukrainą anglų kalba – visam pasauliui. Turime ir savo Facebook puslapį – ULLL.

Mūsų darbas nėra labai saugomas – imkite ir naudokite, kur norite. Žinoma, jei įdėtumėte į mus nuorodą – būtų labai malonu.

3 thoughts on Apie mus

  1. Šaunuoliai!! Gerai dirbat. Rusu propaganda ziauri. Reikia atsvaros. Tik neperlenkit lazdos. As keleta pazystamu turiu is Rytu Ukrainos. Jie is tiesu nenori jokio karo, bet sirdyje palaiko Rusija. Me skarts nuo karto pakalbam per „Skype“, tai panasu kad nei Rusijos nei Vakaru ziniasklaida neatitinka tikroves. Pagarbiai. Zenonas. zenonas@kalnieciai.lt 8-610-30963

  2. Jus esat fasistai. Ir torius puslapius reikia blokuoti uz sparatistinius pasakymus.
    Is kur jus zinota, kad ten vyksta??? Jus ten buvote? Ar tik verciat info is ukrainieciu forumu?

    • Kūdikėli plaukuotas, pirma lietuviškai pramok, o paskui kažką pezėk. Kvepia parsidavėliška dvasia tas tavo komentaras. Žmogus, bent kiek mąstantis, bent kiek susipažinęs su tautos istorija – niekada negins rusiškojo šovinizmo, imperinių išsigimėlių užmačių ir niekada nedrįs pasisakyti prieš šventą ukrainiečių tautos karą ginant šalies žmones ir vientisumą. O saito autoriams patarčiau rašyti ir rusų kalba. ukrainiečiams labai svarbu žinoti ką apie juos kalba pasaulio visuomenė. Juos tai palaiko ir suteikia jėgų. Ačių, kad esate ir dirbate šį darbą. Sėkmės Jums.

Leave a Reply