Balandžio 23 dienos įvykiai

Broliai ir seserys, balandžio 23-osios suvestinė.

Blogosios naujienos

1. RF URM pareiškė, kad Ukraina ir JAV „iškraipo Ženevos susitarimus“- esą, nusiginkluoti turįs „Dešinysis sektorius“, bet ne separatistai. Maskva taip pat reikalauja, kad Kijevas išvestų savo kariuomenę iš Ukrainos rytinių sričių (nors pati sako, kad Rusijos teritorijoje galinti laikyti savo karius ten, kur sumaniusi ir kiek tik norinti).

Sergejus LavrovasTas pasakas mes jau girdėjome. Blogiau yra tai, kad Lavrovas šiandien ėmėsi grasinti Rusijos įsiveržimu į Ukrainos rytus.

Nors iš tiesų Rusija jau du mėnesius vykdo karinę intervenciją. Dėl jos mes jau praradome Krymą. Dabar Maskva pagal tą patį scenarijų nori nugvelbti iš Ukrainos rytus, o paskui ir pietus. Po Donbasą jau kuris laikas laksto Rusijos specialieji padaliniai ir Putino valdomos kazokų gaujos. Argi tai ne įsiveržimas?

Taigi, Lavrovo grasinimai greičiau yra fakto konstatavimas.

2. Mane ima tildyti, kai tik susiruošiu kritikuoti karinę vadovybę. Tikrai pritariu: tokiu metu negalima kritikuoti valdžios ir kariuomenės. Bet kartais ten vyksta tokie dalykai, kad nėra jėgų tylėt.

Iš tokių dalykų – karinės vadovybės „pasidalinta“ premija. Gynybos ministerijos Finansų departamento vadovas generolas leitenantas I. Marko gynybos ministrui pateikė pasirašymui dokumentą (su Generalinio štabo viršininko prašymu), kurį tas džiaugsmingai pasirašė. Už mokymus „Pavasario liūtis“ nuskilo 20 mln. grivinų. Sausumos pajėgų kariams – 2 mln. 971 tūkst.grivinų, Oro pajėgoms – 1 mln. 717 tūkst. grivinų, trupiniai operatyvinei vadovybei.

Užtat Generalinis štabas sau nugriebė riebiausią kąsnį – 9 mln. 640 tūkst. grivinų!
Broliai, bet tai juk tikra kiaulystė. Generalinis štabas nė piršto nepajudino išvedant karius iš Krymo. Jei dabar mūsų kariai kur rytuose ir pašaudo gindamiesi, tai prieš Generalinio štabo valią, atsakomybę prisiėmus tiesioginiams vadams. „Pavasarinės liūties“ mokymuose ir lėktuvai krito, ir tankai sproginėjo. Mobilizacija, už kurią atsako būtent Generalinis štabas, virto liūdnu cirku.

Kas antrą iš tų strategų reiktų teisti, o jie sau premijas išsirašinėja. Beje, tuo pačiu metu rinkdami pinigus kariuomenei iš paprastų žmonių – esą, karinio biudžeto trūksta. Argi taip turi būti?

3. Rusijos kariuomenė minuoja Krymo sieną su Ukrainos žemynine dalimi. Galėtų dar ir palei Krymo pakrantę įrengti grotas su užrašais „Okupantų nešerti!“
Iš viso Rusijai vertėtų ne pusiasalį okupuoti, bet minuoti visą savo pasienių teritoriją. Idant jos pasiutę šunes nelakstytų po pasaulį.

Gerosios naujienos

1. Dabartiniu metu mes neturime už ką kritikuoti antiteroristinės operacijos (ATO). Mūsų šiandieninis situacijos tyrimas parodė, kad jėgos struktūrų veiksmai per praėjusią parą tapo visiškai organizuoti. Paviršiuje – tik atliekamų veiksmų aisbergo viršūnėlė.

Suprantu, kad šiais žodžiais iššauksiu pyktį tų, kurie skeptiškai vertina ATO. Šiuo momentu toks skepsis visiškai pateisintinas. Tačiau siūlau neskubėti vertinti. Bus už ką kritikuoti – mūsų laukti neteks.

Šiandien VRM specialusis dalinys išlaisvino Donecko srities Sviatogorsko miestą nuo ginkluotos separatistų grupuotės. Tai, tikėkimės, pirmoji kregždė.

2. Nuo pirmadienio, balandžio 21-osios, mes „Informacinio Pasipriešinimo“ grupė, pastebime staigų RF Ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybos specialiosios paskirties dalinio atstovų skaičiaus sumažėjimą Donecko srities miestuose, apimtuose ekstremizmo.

Šiuo momentu mes negalime pasakyti, ar tenka kalbėti apie jų eksfiltravimą (išvedimą į Rusijos teritoriją) ar permetimą į kitus Donbaso rajonus. Tikėkimės, kad tai pirmasis variantas. Bet kuriuo atveju, sekame situaciją.

3. Donecko srities gubernatorius S. Taruta pakvietė merus ir rajonų vadovus paaiškinti „Donecko liaudies respublikos“ atsiradimo padarinius paprastiems piliečiams.

Suformulavo paprastai: „Po dviejų mėnesių niekas nemokės pensijų, nebus iš kur jas gauti… Kalnakasiams algų nebus, nes nebus kam parduoti anglių, visiems lengvatininkams – mamoms su vaikais, asmenims su negalia – irgi nebus iš kur paimti pinigų“.

Jo žodžiai – vaikiukams su Rusijos vėliavomis į ausis.

Foto: thierry ehrmann

Leave a Reply