Dar vieni „linkėjimai“ Putinui nuo Kolomojskio

Dnepropetrovsko regiono valstybinė administracija, vadovaujama verslininko Igorio Kolomojskio, pasirašė bendradarbiavimo memorandumą su įmone „Južmaš“. Įmonės vardu dokumentą pasirašė jos generalinis direktorius Sergejus Voitas. Apie tai praneša Dnepropetrovsko RVA internetinis puslapis.

Pažymėtina, jog „Južmaš“ Rusijos Federacijos užsakymu gamina balistines tarpkontinentines raketas ir raketas, galinčias nešti branduolines galvutes.

Igoris_KolomojskisMemorandume kalbama, jog valstybinė administracija imasi visų reikalų, susijusių su įmonės gyvybine veikla ir jos kontraktų vykdymo užtikrinimu – tiek Ukrainos, tiek ir užsienio užsakovams. Kitaip sakant, dabar Rusija pirks raketas su Dniepropetrovsko deputato Kolomojskio leidimu.

„Atsižvelgiant į situaciją, kuri susiklostė su Rusija, dauguma projektų ir sutarčių buvo ant žlugimo ribos, tačiau dabar situacija stabilizuota“, – sakoma oficialiame „Južmašo“ spaudos tarnybos pareiškime dėl memorandumo pasirašymo. Pagal dokumentą visais įmonę liečiančiais politiniais klausimais užsiims regiono valstybinė administracija, o iš „Južmašo“ reikalaujama tik „sukurti nepolitizuotą gamybinę teritoriją“.

Tarp kitko, būtent „Južmaše“ buvo planuojama pagaminti tarpkontinentinę raketą „Voevoda“ (pagal NATO klasifikaciją, SS-„Satana“). Į ją buvo dedamos didžiulės viltys modernizuojant Rusijos Strategines raketines pajėgas (RVSN), nes sovietinės gamybos balistinės raketos seniai atitarnavo joms priklausantį resursą, ir jų parkas seniai neatnaujintas. Nuo Rusijos ir Ukrainos konflikto pradžios bendradarbiavimas, atnaujinant „branduolinį skydą“, tapo neaiškus.

Leave a Reply