Gegužės 22 dienos naujienos

Broliai ir seserys, gegužės 22 dienos įvykių apžvalga.

Blogosios naujienos

1. Šiandien – dar viena juoda diena Ukrainai. Sunkiame mūšyje su teroristais prie Volnovachos žuvo daug mūsų kareivių ir karininkų. Daug sužeistųjų.

Dėl šios tragedijos daugiau klausimų, negu atsakymų. Generalinė prokuratūra pradėjo baudžiamąjį procesą pagal du Ukrainos Baudžiamojo kodekso straipsnius – 258-ąjį („Terorizmo aktas, dėl kurio žuvo žmonės“) ir 425-ąjį („Tarnybinis aplaidumas“).

Aš nekomentuosiu šios tragedijos. Tam yra moralinių-etinių priežasčių. Aš, dantis sukandęs, patylėsiu. Tik be galo skaudu dėl to, kad Tėvynė praranda savo sūnus.

Visada juos atsiminsime.

Labiausiai pasaulyje norėčiau, kad daugiau niekada nebūtų priežasčių vėl pakartoti šią frazę.

2. Apie 50 tūkstančių kubinių metrų dujų kiekvieną parą pavagia Rusijos okupacinė Krymo valdžia iš verslovių Chersono srityje. Putinas, nuknisęs Krymą, taip pat nesivaržydamas nuknisinėja ir Ukrainos dujas. Guvus vaikis, nieko nepasakysi.

Antai, Rusijos kariškiai įrengė patikros postus netoli Arabatskajos santakos Chersono srityje, ir tokiu būdu pridengia dujų verslovę, iš kurios vagiliaujama. Kijevas niekaip nereaguoja – net žodžiais. Ir tai labai keista.

3. Mus ištiko didžiulis sielvartas. Teisėsaugininkai „supakavo“ laikraščio „Vesti“ redakciją. Mokesčių inspekcija vyriausiojo redaktoriaus V. Gužvos kabinete padarė kratą ir rado 1,5 milijono grivinų. Kaip redaktoriui, neblogai.

Nors laikraščio kolektyvas tvirtina, jog vyksta kova prieš žodžio laisvę ir Ukrainos valdžia iš pašaknų naikina ukrainietiškos žurnalistikos šviesulius.

Nuo savęs noriu pasakyti, jog iš principo nebendrauju su „Vesti“ žurnalistais. Tiesa, ne dėl pono Gužvos įpročio saugoti juodai dienai milijonus. „Vesti“ žurnalistams taip ir paaiškinu: man nėra apie ką kalbėtis su tais, kurie savo leidinio puslapiuose, atleiskit, pučia Putino dūdelę. Į tai buvo galima užmerkti akis taikos metu, bet ne tada, kai Rusija užpuolė mano šalį.

Aš visomis sielos skaidulomis už žodžio ir spaudos laisvę. Tegul „Vesti“ spausdina savo prorusiškus straipsniūkščius ir manipuliuoja faktais unisonu su Kremliumi – nėra problemų. Tačiau man atrodo, kad būtų teisingiau, jei jie tuo užsiimtų kaimyninėje šalyje. Kuri yra į šiaurės rytus nuo Ukrainos.

Prie blogųjų priskyriau komentarą dėl šio incidento tik dėl to, kad nepakliūčiau po „Reporteriai be sienų“ plunksna. Toks aš veidmainis.

Gerosios naujienos

1. Įvykiai prie Volnovachos, nepaisant viso jų nesuvokiamo tragizmo, supurtė Ukrainos jėgos struktūras.

Ukrainos Ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo pareiškimas apie tai, kad „Rubikonas peržengtas“ ir kad kariuomenė duos atkirtį šioms kruvinoms teroristų skerdynėms – tai tik mažytė detalė. Mūsų duomenimis, rengiamas tikrai didelis atsakas. Ir tai jau nebus falšstartas.

Aš nuoširdžiai tikiu, kad už kiekvieną iš mūsų kritusių Didvyrių bus atkeršyta. Kitaip negalima.

2. Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba ėmėsi iniciatyvos sukurti antiputininę koaliciją su NATO ir ES. Apie tai pranešė NSGT sekretorius A. Parubijus.

Mintis teisinga: jei nesustabdysime Putino šiandien, neaišku, kur rytoj atsidurs Rusijos tankai ir kibios Vladimiro Vladimirovičiaus rankutės.

Parubijus pranešė, kad Briuselyje aptarė šį klausimą su NATO ir Europos Sąjungos atstovais. Tiesa, neaišku, kaip Vakarai yra pasirengę pritarti šiai idėjai. Suprantama, žodžiais mes galime daug ką išgirsti. Bet paprastai tokiais atvejais problemos ir apmąstymai prasideda tada, kada prasideda veiksmai.

Tikėkimės kad Vakarų lyderiai yra adekvatūs.

3. Donecko srities teritorinės gynybos bataliono „Donbas“ vadas S. Semiončenko šiandien atsiskaitė: Volodarsko rajonas, Donecko rajonas buvo atkovoti nuo teroristų.

Batalionas planuoja paimti savo kontrolėn ir regiono centrą – Donecko miestą.

Šią dieną, kuri užlieta mūsų kariškių krauju prie Volnovachos, norisi palinkėti „Donbasui“ svarbiausio: saugokite save, vaikinai. Jūs visi reikalingi Ukrainai.

Leave a Reply