Putinas ir Krymas: teisinio absurdo teatras

Pateikta: Dmitry Tymchuk, į lietuvių k. vertė Giedrė Bulgakovienė

Putinas ir Krymas: teisinio absurdo teatras

Krymo prijungimas prie Rusijos - teisinis absurdas, paremtas tik prievarta ir putinistiniais kliedesiais

Krymo prijungimas prie Rusijos – teisinis absurdas, paremtas tik prievarta ir putinistiniais kliedesiais

Grupės „Informacinis pasipriešinimas“ sekcijos „Delta“
analizė

PUTINAS IR KRYMAS: TEISINIO ABSURDO TEATRAS

Šiai dienai dauguma Vakarų analitikų laikosi nuomonės, kad Krymas Ukrainai beviltiškai prarastas. Galbūt… Jeigu užimti pasyvią poziciją ir laukti Europos ir JAV pagalbos.

Na, jie mums , be abejo, padės, bet tik tuo atveju, jeigu Ukrainos vadovybė gins valstybinius interesus ir kovos iš paskutiniųjų už savo teises tarptautiniuose teismuose. O į tarptautinius teismus kreiptis verta, nes tik juose Ukraina gali apginti savo teisę į Krymą, į jame likusias valstybės įmones, užgrobtus laivus ir karinius dalinius.

Papildomas argumentas – palanki mums Europos Tarybos Venecijos komisijos pozicija dėl Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos įstatymo projekto (№ 462741-6) apie supaprastintą naujų federacijos subjektų priėmimo tvarką atitikimo tarptautinės teisės normoms.

1. Goblinas* – už įstatymo ribų.

Ir be ginkluotų „marsiečių ateivių“, visuotinai pripažintų normų pažeidimų rengiant ir įgyvendinant Krymo referendumą, jo pasmerkimo tarptautinės bendrijos mastu ( tai patvirtinanti kovo 27 d. Jungtinių Tautų Organizacijos rezoliucija), yra ir daugiau įdomių teisinių momentų .

Pagal Ukrainos įstatymus Autonominės Krymo Respublikos vyriausybės vadovą į šias pareigas skiria autonomijos Aukščiausioji Taryba po to, kai jo kandidatūra suderinama su Ukrainos prezidentu. Prieš tai kandidatas į šį postą turi pateikti savo autobiografiją, kurioje privalo nurodyti duomenis apie savo pilietybę, išsilavinimą, specialybę, darbinę veiklą ir t.t. (Закон України “Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим”).

Taigi – draugas Goblinas (jis gi – Aksionovas) premjero postą užėmė dukart pažeidus įstatymą:
– nesuderino savo kandidatūros su prezidentu ar einančiu jo pareigas;
– Nuslėpė faktą, kad nuo 2003 metų jis yra Rusijos Federacijos pilietis (http://news.liga.net/news/politics/1079573-sergey_aksenov_stal_grazhdaninom_rossii_eshche_v_2003_godu.htm) ir dėl to neturi teisės Ukrainoje užimti valstybinius postus.

2) Referendumas

Kovo 11 d. Krymo Aukščiausioji Taryba priėmė Autonominės Krymo respublikos ir Sevastopolio miesto nepriklausomybės Deklaraciją , kurioje rėmėsi „Jungtinių Tautų Organizacijos Chartijos nuostatomis ir kitais tarptautiniais dokumentais, įtvirtinančiais tautų teisę į apsisprendimą“ bei Kosovo precedentu.

Kovo 16 Kryme įvyko referendumas, kuriame buvo keliami šie klausimai:

1 variantas : „Jūs už Krymo susijungimą su Rusijos Federacija Rusijos federacijos subjekto teisėmis“

2 variantas: “Jūs už 1992 m. Krymo Respublikos Konstitucijos galiojim