Prasidedančio įsiveržimo į Rytų Ukrainą požymiai

Rusijos GRU specnazas Kramatorske, prie miesto milicijos būstinės

Rusijos GRU specnazas Kramatorske, prie miesto milicijos būstinės

Kaip žinia, GRU padaliniai (vadinamieji žalieji žmogeliukai), remiami vietinių riaušininkų, užgrobė milicijos būstinę Slavianske, taip pat iki galo nepatvirtinti pranešimai apie milicijos būstinių užgrobimus Kramatorske, Raudonąjame Limane ir keliuose kituose miestuose. Taigi, jūsų dėmesiui – du pranešimai iš Dmitry Tymchuk apie požymius, kad vėl padėtis aštrėja ir Rusija rengiasi įsiveržimui.

Apie šiandienos ekstremistines akcijas Pietryčių Ukrainoje

Pagal operatyvinius grupės „Informacinis Pasipriešinimas“ duomenis, dabartinės Pietryčių Ukrainoje vykstančios akcijos yra inicijuojamos ir valdomos Rusijos kariuomenės generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) koordinatorių tinklo.

Yra identifikuoti Rusijos GRU darbuotojai, kurie šių metų kovo mėnesį vykdė scenarijų, pagal kurį buvo blokuojami Ukrainos kariniai daliniai ir užgrobiamos valdžios įstaigos Kryme.

Kaip pranešėme anksčiau, šių GRU darbuotojų grupės buvo išvežtos iš Krymo į Rostovą prie Dono.

Dabartinių akcijų tikslas – užgrobti kiek įmanoma daugiau valdžios ir jėgos struktūrų pastatų iki balandžio 17 dienos, t.y., iki Ženevoje numatyto Ukrainos, Europos Sajungos, JAV ir Rusijos atstovų susitikimo dėl krizės Ukrainoje sureguliavimo. Pagal Rusijos planą, tai duos galimybę jai skelbti, kad Ukrainos valdžia nekontroliuoja situacijos, o taip pati apie tai, kad Ukrainos valdžia esą nelegitimi didelės dalies žmonių akyse.

Rusijos kariuomenės situacija Ukrainos pasienyje

Operatyviniai grupės „Informacinis Pasipriešinimas“ duomenys

Per paskutinę parą Rusijos kariniai daliniai, esantys netoli rytinių Ukrainos sienų, pakeitė savo išsidėstymo rajonus, išsisklaidė vietovėje ir ėmėsi ginkluotės bei karinės technikos maskavimo priemonių.

Tuo pat metu, bendras Rusijos karinių dalinių skaičius (mūsų vertinimais, bendrai apie 50 tūkstančių žmonių) nesumažėjo.

Į pasienio zonoje esančius aerodromus Rusijos kariškiai permetė papildomus maždaug 20 transportinių-kovinių sraigtasparnių. Bendras karinės aviacijos skaitlingumas pasiekė 240 vienetų.

Leave a Reply