Dėl gegužės 2-osios įvykių Odesoje

odesa

 

„Informacinio pasipriešinimo“ grupės duomenimis, vakarykštės provokacijos Odesoje, pareikalavusios daug žmonių aukų, yra Rusijos vykdomos ir kooordinuojamos operacijos rezultatas.

Nuo 2014 kovo pradžios iki balandžio pabaigos mes fiksavome, kad į Padniestrės teritoriją atvyksta RF Ginkluotųjų pajėgų ir RF Ginkluotųjų Pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios žvalgybos valdybos padaliniai, kazokai ir Rusijos ultranacionalistinių organizacijų atstovai.

Nuo balandžio vidurio mūsų šaltiniai Moldovos Respublikoje fiksavo iš Rusijos į Kišiniovą atvykstančias jaunų sportiškai sudėtų vyrų grupes, traukiančias toliau į Padniestrės teritoriją. Jas lydėjo RF Federalinės saugumo tarnybos darbuotojai.

Taip gegužės pradžioje Padniestrės teritorijoje buvo surinkta apie 1700 Rusijos kariškių ir apie 2200 Federalinės saugumo tarnybos koordinuojamų įvairių Rusijos organizacijų atstovų (daugiausiai kazokų). Iš bendro Rusijos kariškių skaičiaus apie 800 žmonių priklauso RF Ginkluotųjų Pajėgų Generalinio štabo Vyriausiajai žvalgybos valdybai.

Apie tai kovo-balandžio mėnesiais mes pranešdavome „IP“ grupės suvestinėse.

Mūsų duomenimis, nuo balandžio pabaigos į Ukrainos teritoriją siunčiamos Rusijos specnazo diversijų ir žvalgybos grupės bei provokatorių grupės gaudavo užduotį, veikiant kartu su vietiniais prorusiškais separatistais, destabilizuoti situaciją Ukrainos pietuose. Pirmiausiai – Odesoje.

Aktyvioji operacijos dalis, kurios tikslas buvo vietinių valdžios organų užgrobimas, planuota gegužės 9-ąjai – tuomet su Pergalės Dienos ideologiniais šūkiais būtų proga žadinti prorusiškai nusiteikusios gyventojų dalies aktyvumą. Pasiekus taktinių laimėjimų Odesoje, panašios akcijos, padedant atkeliavusiems „Putino turistams“, turėjo būti rengiamos Mykolajeve ir Chersone.

Tačiau Slovjanske prasidėjus aktyviai ATO daliai Rusijos vadovybė buvo priversta forsuoti įvykius pietų Ukrainoje, siekdama priversti Ukrainos jėgos struktūras skubiai permetinėti pajėgas ir priemones iš Donbaso. Tragiškas šitos baisios provokacijos pasekmes mes vakar matėme Odesoje.

Leave a Reply