Apie gegužės 2-4 dienos įvykius Ukrainos pietuose

vertė: Giedrė Bulgakovienė

„Pietų scenarijus“, forsuotas iš Rusijos valdomų teroristų, įgyvendinamas pagal Maskvos planą. Kaip ir buvo numatyta, situacija Odesoje visiškai destabilizuota.

Tragiški Odesos įvykiai, išprovokuoti prorusiškų ekstremistų, tapo galimi taip pat ir dėl Odesos milicijos pozicijos bei veiksmų.

Faktas tas, kad jau daug savaičių vietinės prorusiškos jėgos nuolat vykdė provokacijas prieš patriotiškai nusiteikusius gyventojus. Tuo pačiu vietos teisėtvarkos struktūros geriausiu atveju demonstruodavo visišką neveiklumą, o blogiausiu –aktyviai talkino prorusiškiems ekstremistams.

Gegužės 2-osios įvykiai prasidėjo nuo rusiškų separatistų provokacijų. Būtent jie įvykdė beginklių Ukrainos aktyvistų užpuolimą. Būtent jie žudė taikius gyventojus, pasisakančius už Ukrainos vientisumą. Ir visi vėlesni įvykiai buvo šių žmogžudysčių išdava.

Odesos milicija šiomis aplinkybėmis elgėsi pasibaisėtinai ir neleistinai. Mes turime liudijimų , kad gegužės 2 dieną, rusų separatistams rengiantis provokacijoms, vietos teisėtvarkininkams buvo perduodami sulaikytieji prorusiški ekstremistai. Miesto milicijos vadovybės nurodymu jie tuoj pat buvo paleidžiami.

Susirėmimų metu Odesos milicija užtikrino apsaugą prorusiškiems teroristams, kurie iš už jų nugarų nekliudomi šaudydavo į ukrainiečių patriotus.

Tik po šios kruvinos orgijos , kurią separatistai surengė talkinant milicijai, patriotiškai nusiteikę piliečiai ėmėsi aktyvių veiksmų ir užspeitė separatistus profsąjungų rūmuose. Ir iš ten, užsibarikadavę , jie toliau šaudė į beginklius žmones.

Mes viliamės, kad tyrimas nustatys, kas būtent įvyko profsąjungų rūmuose, ir kas tapo gaisro, pražudžiusio daugelio žmonių gyvybes, priežastimi. Bet jau dabar mes turim rimtą pagrindą teigti: visiška atsakomybė už įvykusią tragediją tenka tiems, kurie inicijavo gegužės 2 –osios įvykius mieste ir tiems, kurie, užuot vykdę savo tiesiogines pareigas užtikrinant viešąją tvarką, tiesiogiai rėmė nusikaltėlius ir jiems talkino.

Tuo pačiu gegužės 4-osios įvykiai Odesoje, kuomet vietos milicija „remdamasi Odesos apskrities prokuratūros sprendimu“ paleido sulaikytuosius kruvinų įvykių iniciatorius „ pagal mitinguotojų reikalavimus“, byloja apie tai, kad Odesos teisėsaugininkai nemano atsisakyti savo nusikalstamos veiklos remiant ir talkinant teroristams.

Ypač pažymėtinas šiuose įvykiuose prokuratūros vaidmuo.
Vidaus reikalų ministerijos vadovybės teigimu, sulaikytieji Odesoje ekstremistai vakar naktį turėjo būti su konvojumi perkelti į Kijevą, tačiau buvo palikti Odesoje asmenišku Ukrainos Generalinio prokuroro pavaduotojo įsakymu.

Mes norime priminti Ukrainos vadovybei, kad minėti įvykiai – tik prorusiškų teroristų „mankšta“ prieš gegužės 9-ąją. Nesiimant ekstremalių priemonių šiandien (įskaitant asmenišką teisėtvarkos institucijų bei Ukrainos Valstybinės prokuratūros bei Odesos srities prokuratūros vadovybės atsakomybę) – rytoj analogiški tragiški įvykiai pasikartos kur kas didesne apimtimi, ir ne tik Odesoje.

šaltinis: „Informacinio pasipriešinimo“ grupė, https://www.facebook.com/dmitry.tymchuk/posts/493055970823063?fref=nf

2 thoughts on Apie gegužės 2-4 dienos įvykius Ukrainos pietuose

Leave a Reply